Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

Questy - Rune Scape

Dragon Slayer
Titulek stránky
Dragon Slayer
 

Začiatok: Champions guild
Požiadavky: 33 quest points
Potrebné veci: 3 planky, 90 steel nails, hammer, 2000 gp (+10k gp ak nemáte 33 mage na schopnosť telegrab), lobster pot, unfired bowl, wizard mind bomb, silk, jedlo (food) aspoň lobsterov

 
 
                  

Tento quest sa dá zvládnuť aj na nízkom cmb ale chce to trochu zručnosti a odvahy. Na výrobu unfired bowlu potrebujete 8 lvl craft, ale môžete poprosiť priateľa aby vám tento bowl vyrobil, prípadne assistoval pri výrobe rovnako ako v prípadne steel nails (34 smith).

Quest začína u Guildmastera v Champions guilde južne od Varrocku. Stačí len vstúpiť a pohovoriť s ním.( "Can i have quest?" ) 

Vysvetlí vám, že rune platebody môžu nosiť len skutočný hrdinovia. A odkáže vás na Oziacha, ktorý sa nachádza v Edgevile.

Takže sa vydajte za Oziachom, prehovorte s ním: "Can you sell me a rune plate body" , keď sa vás opýta ako to viete odpovedzte "The Guildmaster...." ďalej "I thought you were...."Konečne povie o čo mu presne ide, a to zabiť dragona na Crandore. Pokračujte v rozhovore "A dragon, that..." čím rozhovor aj ukončíte. Oziach vás pošle späť za Guildmasterom. Znovu s Guildmasterom prehovorte "I talk to Oziach..." a poviete mu čo po vás Oziach žiada. Preklikajte rozhovor, v ktorom sa dozviete pár zaujímavostí. Keď sa dostanete k možnosti ďalších otázok, tak ich postupne preklikajte všetky možnosti."How can I find the route to Crandor?" táto možnosť vám otvorí ďalšie tri, v ktorých sa dozviete, že potrebujete tri časti mapy.
"Where can I find the right ship?" vám napovie, že loď zoženiete v Port sarim.
"How can I protect myself....?" tu sa dozviete, že na ochranu proti dračiemu ohnňu potrebujete špeciálny štít (antidragon shield).
Nakoniec od Guilmastera dostanete kľúč k Melzar maze, kde sa nachádza prvá časť mapy.

Začneme teda práve s touto časťou. Dobre sa vybavte (pre melee hráča aspoň full adamant armour), kľúč k Melzar maze, jeden teleport ak by bolo zle a zbytok vyplňte jedlom (nechajte si jedno voľné miesto, budete zbierať kľúče). Takto vybavený sa vydajte južne pod Falador, kde sa nachádza hľadané bludisko. Vstúpte a začnite hneď zabíjať Zombie rat (lvl 3), z ktorých vypadne prvý hľadaný červený kľúč (označený len "Key", má však červenú farbu). Keď ho získate, môžete prejsť prvými dverami – tie správne vidíte na obrázku.(Ak by ste vošli nesprávnymi dverami, tak buď dokonale zablúdite, alebo vás to rovno vyhodí von z maze.)

Vystúpte po rebríku do ďalšieho poschodia, kde zabíjajte Ghosts (lvl 19), kým nepadne oranžový kľúč. Správne dvere zase vidíte na obrázku.Vylezte hneď po prvom rebríku (ďalšie dvere ignorujte) do nového poschodia, tentokrát zabíjajte Skeleton (lvl 22) až kým nezískate žltý kľúč. Znovu správne dvere na obrázku.Prejdite 3 rebríky (Climb down), až kým sa nedostanete do podzemia. Tu sa nachádza konečne hľadaný Melzar. V ceste k nemu vám už stoja len modré dvere – vymláťte zo Zombies (lvl 24) modrý kľúč a prejdite k nemu.Čo iné s ním urobiť, ako ho zabiť. Takže sa do toho pustite, nenechajte sa ukolísať tým, že je len 43 lvl, pretože svojimi magickými útokmi znižuje skill lvly. Keď ho zabijete, vypadne z neho ďaľší kľúč, s ktorým môžete prejsť severnými fialovými dverami. Za nimi sa nachádza Lesser demon (lvl 82), s ktorým už ako malý cmb môžete mať vážnejšie problémy. Keď sa vám ho podarí zabiť tak vypadne posledný, zelený kľúč, s ktorým otvorte zelené dvere na severe.Za nimi sa nachádza chest, ktorú vyberte a získate prvú časť mapy. Bludisko opustíte rebríkom.

Do inventára si vezmite unfired bowl, silk, lobster pot, wizard mind bomb (tie si vezmite radšej dva, keby ste ho omylom vypili). Vydáme sa pre druhú časť mapy a to k Oracle, ktorá sa nachádza severne od Faladoru v Ice Mountain. Prehovorte s ňou ("I seek a piece of the map..."), dá vám hádanku.Nebudeme dlho nad ňou rozmýšľať a rovno sa z vecami vydáme do Dwarven mine, kde vstúpte do podzemia. Kúsok juhovýchodne sa nachádzajú hľadané magické dvere. Postupne na ne použite (Use) všetky štyri veci (Unfired bowl, silk, lobster pot, wizard mind bomb).Chvíľku počkajte a dvere sa vám otvoria. Za nimi vybrakujte chest, získate druhú časť mapky.

Teraz je na rade posledná, tretia, časť mapy. Nápoveda v queste hovorí o Goblin Village, ale my nestrácajme čas. Do inventára si vezmite 2000 gp (+ 10k gp ak nemáte schopnosť kúzla telegrab), nejaké runy alebo bow s arrows na zabitie goblina (+ 1 law a 1 air na telegrab), 90 steel nails, 3 planky a hammer. Vydáme sa južne pod Falador, do Port Sarim. Tam sa vo väzení nachádza hľadaný goblin Wormbrain. Môžete ho rovno na diaľku zabiť (cez dvere sa k nemu nedostanete) a potom pomocou telegrabu zdvihnite zo zeme poslednú časť.Ak nemáte schopnosť telegrabu, tak s ním prehovorte ("I believe..." ďalej "I suppose...") a zaplaťte mu 10k gp.

Teraz môžete zložiť mapu dokopy – jednoducho dajte use jednu časť mapy na druhú a sama sa skompletuje. Je čas kúpiť si loď. Zájdite za Klarensom, ktorý sa nachádza na móle v Port Sarim.Krátkym rozhovorom ("I`d like to buy her", "Yep, sounds good") sa stanete hrdým majiteľom vraku volaného Lady Lumbridge. Vstúpte na palubu a vojdite do podpalubia. Tam sa nachádza obrovská diera, ktorú pomocou plankov, nails a hammeru opravte. Stačí jednoducho kliknúť na Repair Hole. To urobte 3x, tým dieru opravíte. Máme mapu, máme loď. Treba zohnať kapitána. Ten sa nachádza v Draynore a volá sa Ned. Prehovorte s ním ("Talk about something else" , "You`re sailor? Could you…" bez dlhších rečí sa nechá naverbovať ako kapitán.Vezme si od vás mapu a povie, že sa stretnete na lodi.

Zostáva posledná vec, a to zohnať ochranný štít. Ten dostanete od Duka Horacia, ktorý sa nachádza na 1 poschodí v Lumbridge hrade. Jednoduchým rozhovorom ("I seek a shield...." , "Elvarg, the dragon..." , potvrďte možnosť "Yes" a potom preklikajte dlhší rozhovor. Ďalej "So, are you going..." a Duke Horiacio vám konečne štít dá.

Vybavte sa poriadne na cestu, melee armor, jedlo a jeden teleport pre prípad najhoršieho. Samozrejme do ruky si vezmite antidragon shield. Zájdite na svoju novú loď, kde pokecajte s Nedom a potvrďte, že chcete skutočne vyplávať ("Yes, let`s go!"). Po ceste vás však napadne hľadaný dragon a loď stroskotá.Ocitnete sa na južnej strane Crandoru, prebehnite okolo lesserov na sever k značke dungeonu (červený výkričník) a zlezte dole. Teraz prebehnite na juh až k zvláštnej stene – prejdite ňou a zase naspäť – takto ste si otvorili cestu na Crandor, čo vám uľahčí cestovanie v prípade ak umriete. Je čas ukázať dragonovi ostrie svojej zbrane. Vráťte sa kus naspäť, loknite si strenght potionu a prelezte prekážku k dragonovi. Ak ste malý cmb lvl tak si dávajte pozor na stav hitpoints, dosť často sa strafuje. Po jeho úspešnom skolení useknete víťazne Elvargovi hlavu.Tá vám pribudne do inventára a vy ju môžete doniesť Oziachovi ako potvrdenie, že ste skutočne Elvarga zabili. Gratulujem, týmto je najťažší free quest hotový.

Poznámka: Ak sa stane, že vás Elvarg zabije, tak jemu ostáva zranenie, ktoré ste mu uštedrili – lieči sa však, ale pomaly. Takže ak ste dosť rýchly a stihnete sa k nemu vrátiť, nemusíte ho "celého" zabíjať znovu.


 
Odmena:
2 Quest points
Možnosť nosiť Rune platebody
18 650 xp do skillu Strength
18 650 xp do skillu Defence
 
TOPlist

Rádio Expres
 Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok